20

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ پی در پی ناوه های فعال سطوح میانی جو از فردا پنجشنبه95/11/21  به منطقه ما می باشد که تا اواسط هفته آینده نیز ادامه خواهد یافت  .  اثرات این سامانه از ظهر فردا در استان به صورت بارش متناوب برف و باران و احتمال وقوع کولاک برف(خصوصاً در جاده های کوهستانی و گردنه ها) خواهدبود. عمده بارش سامانه اولیه، از پنجشنبه شب به مدت 12 ساعت بوده و میزان بارش ها در برخی مناطق قابل ملاحظه پیش بینی می گردد و آبگرفتگی معابر در این مناطق محتمل می باشد. روز شنبه موقتاً فعالیت سامانه کاهش یافته و مجدداً از روز یکشنبه بارش ها از سر گرفته خواهد شد. بنابراین:

هشدارهای کاربردی:

توصیه­ های هواشناسی جاده ای: طی مدت فعالیت سامانه بارش برف ،کاهش دید افقی، لغزندگی در سطح جاده ها و معابر ، وقوع مه و کولاک در گردنه ها و جاده های کوهستانی باعث اختلال در ترددهای درون شهری و برون شهری خواهد شد.

همچنین به دلیل افزایش نسبی دما طی مدت فعالیت سامانه احتمال ریزش بهمن در مناطق کوهستانی  مستعد وجود خواهد داشت.

توصیه های هواشناسی کشاورزی: کشاورزان عزیز با توجه به پیش بینی های انجام شده  تدابیر لازم جهت حفاظت از تاسیسات کشاورزی از جمله گلخانه ها، مرغداری ها، انبارها و  ماشین آلات کشاورزی و محافظت از احشام و... به عمل آورده و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.