08

بر اساس تحليل نقشه هاي هواشناسي و تصاوير ماهواره اي از بعدازظهر امروز(97/02/01) سامانه ناپايدار بارشي وارد استان شده و تا اواخر وقت دوشنبه نيز به فعاليت خود ادامه خواهد داد. عمده فعاليت اين سامانه از اواسط وقت فردا يكشنبه(97/01/02) تا عصر روز دوشنبه(97/01/03) به صورت بارش هاي متناوب رگباري همراه با رعد و برق خواهد بود. همچنين طي امروز و فردا در برخي نقاط استان وزش باد شديد(40 تا 70 كيلومتر بر ساعت) و گرد و غبار پيش بيني ميگردد. 

هشدارهاي كاربردي:

 توصيه هاي مديريت شهري: به سبب ماهيت رگباري و شدت بارشها و همچنين احتمال وقوع تگرگ، آبگرفتگي معابر دور از انتظار نميباشد. لذا نسبت به پاكسازي آبروها و جويها جهت جلوگيري از آبگرفتگي اقدام گردد.

توصيه هاي ايمني: از اتراق در حاشيه رودخانه ها و مسيلها به علت احتمال وقوع سيلاب (در مناطق مستعد) اجتناب گردد همچنين به دليل وقوع رعدوبرق حتي الامكان از حضور در ارتفاعات و فضاهاي باز خصوصا در ساعات بعدازظهر خودداري شود. 

توصيه هاي كشاورزي:با توجه به بارش باران و وزش باد شديد طي روزهاي آينده كشاورزان عزيز محلولپاشي و سمپاشي در مزارع و باغات را متوقف نمايند. به سبب وقوع رعدوبرق و احتمال تگرگ و وقوع سيلاب از چراي دام در مناطق مرتفع و حاشيه مسيل ها و رودخانه ها خودداري گردد و نسبت به محافظت از تاسيسات كشاورزي، انبارها، دامداريها، مرغداريها و گلخانه ها اقدام نمايند. همچنين باغداران محترم با توجه به احتمال وقوع تگرگ تمهيدات لازم جهت مقابله با خسارات احتمالي را به عمل آورند

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.