26

پيرو اطلاعيه جوي شماره 18 مورخ 97/12/22 به اطلاع مي رساند سامانه بارشي اي كه بر روي منطقه مستقر مي باشد تا بعد از ظهر دوشنبه 97/12/27، با رگبار باران و برف ، رعد و برق و وزش موقت باد شديد به فعاليت خود ادامه داده و سامانه ديگري از بعد از ظهر سه شنبه به استان وارد شده و اواسط وقت روز چهارشنبه به تدريج از استان خارج خواهد شد.

 به دليل وزش موقت باد شديد، كولاك برف خصوصاً در ارتفاعات محتمل مي باشد همچنين از روز دوشنبه تا اوايل وقت پنجشنبه دماي هوا با افت قابل ملاحظه (6 تا 8 درجه) همراه خواهد شد.

 هشدارهاي كاربردي: 

هواشناسي جاده اي:طي مدت بارش ها لغزندگي معابر، كاهش ديد و اختلال در ترددهاي درون و برون شهري انتظار مي رود. همچنين با توجه به وقوع كولاك در مناطق كوهستاني و جاده هاي بادگير جوانب احتياط در عبور از اين مناطق رعايت گردد. 

مديريت شهري:لازم است نسبت به برفروبي معابر و جاده ها و همچنين مقابله با يخبندان آمادگي لازم وجود داشته باشد. همچنين با توجه به وزش باد شديد احتمال خسارت به تاسيسات مرتفع شهري و روستايي، خطوط انتقال نيرو و درختان وجود خواهد داشت.

 توصيه هاي كشاورزي:كشاورزان عزيز تدابير لازم جهت محافظت و نگهداري از گلخانه ها، تاسيسات دامپروري، انبارها و ... به علت بارش برف و وزش باد شديد اتخاذ گردد.

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.