لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
دوشنبه 18 فروردين 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
اخبار
تاریخ: چهارشنبه 1 آبان 1398 نمایش: 287 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
نشست علمی دانشگاه زنجان با هواشناسی استان

نشست علمی مشترک کارشناسان هواشناسی استان زنجان با اعضای هیات علمی گروه جفرافیای دانشگاه زنجان روز دوشنبه مورخ 98/07/29در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی زنجان، درابتدایی این نشست علمی خانم پگاه ملایی سرپرست گروه تحقیقات هواشناسی استان مطالبی در خصوص اهم شاخص ها، فعالیت و خدمات هواشناسی استان زنجان ارایه نمودند.

 رسول همتی سرپرست هواشناسی استان با عرض خیر مقدم به اساتید دانشگاه،اظهار داشت: اینگونه جلسات می تواند زمینه ساز و تعامل هرچه بیشتر هواشناسی و دانشگاه گردد. ایشان مطالبی در مورد توسعه هواشناسی کاربردی، سامانه ارائه آمار و اطلاعات بروز هواشناسی بیان داشته و با اشاره به اینکه رویکرد هواشناسی استان  فراهم نمودن شرایط جهت دسترسی آسان تر دانشجویان و اساتید دانشگاه به داده های هواشناسی است، خواستار بهره گیری از توانمندی هیت علمی و دانشجویان جهت همکاری در اجرای پروژه های تحقیقاتی مورد نیاز استان و ارتباط موثرتر دانشگاه زنجان با هم شدند.

حسین عساکره استاد گروه جغرافیایی دانشگاه زنجان با ابراز خرسندی از این نشست علمی بین هواشناسی و دانشگاه زنجان گفت: یکی از معضلات کشور ما حالت جزیره ای بودن مراکز علمی، سازمان ها و دستگاه های اجرایی می باشدبطوریکه هریک از این مراکزفارغ از فعالیت های همدیگر بوده و در صورت ارتباط متقابل گام های بسیار خوبی در جهت شناخت نیازهای جامعه در ابعاد مختلف اجتماعی و اقتصادی ایجاد می گردد.وی گفت این گونه نشست ها مانند پلی بین دانشگاه و هواشناسی بوده و پژوهش های جغرافیایی دانشگاهی می تواند در جهت اهداف توسعه هواشناسی کاربردی باشد. این هئیت علمی دانشگاه خواستار همکاری، تعامل، حضور فعال و حمایت هواشناسی استان از دومین کنفرانس "اندیشه ها و فناوریهای نوین در علوم جغرافیایی"که در دیماه 98 در دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد،گردید.

در پایان این نشست مقرر شد علاوه بر برگزاری چنین جلساتی،در آینده نزدیک تفاهنامه همکاری بین دانشگاه زنجان و هواشناسی استان منعقد گردد.

کد: 2453
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
 
تصاویر مرتبط
  • نشست علمی دانشگاه زنجان  با هواشناسی استان
  • نشست علمی دانشگاه زنجان  با هواشناسی استان
  • نشست علمی دانشگاه زنجان  با هواشناسی استان
امتیاز بندی