لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
يکشنبه 10 فروردين 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: پنجشنبه 14 بهمن 1395 نمایش: 6277 مرتبه تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 12 چهارشنبه 95/11/13

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ  بیشتر ناوه فعال سطوح میانی جو از امروز چهارشنبه95/11/13  به کشور و حرکت جنوب سوی آن تا روز جمعه می باشد . این سامانه در سطح زمین با نفوذ زبانه پرفشاری از بعد از ظهر امروز همراهی خواهد کرد.  اثرات این سامانه از بعد از ظهر امروز در استان به صورت بارش متناوب برف و باران،وزش باد شدید تا بسیار شدید(50 تا 70 کیلومتر بر ساعت) و وقوع کولاک برف و کاهش دید افقی خصوصاً در ارتفاعات و جاده های کوهستانی خواهدبود. پس از عبور سامانه مذکور دمای هوا از پنجشنبه 95/11/14  با کاهش محسوس( 8 تا 12 درجه سیلسیوس )همراه شده و تا روز جمعه  نیز ادامه خواهد یافت. لذا وقوع یخبندان سراسری طی این مدت محتمل می باشد. بنابراین:

هشدارهای کاربردی:
توصیه¬های هواشناسی جاده ای: طی مدت فعالیت سامانه بارش برف ،کاهش دید افقی، لغزندگی و یخبندان در سطح جاده ها و معابر ، وقوع مه و کولاکدر گردنه ها و جاده هایکوهستانی باعث اختلال در ترددهای درون شهری و برون شهری خواهد شد.
توصیه های مدیریت انرژی: انتظار می رودبه دلیل افتمحسوس دما از پنجشنبه و تداوم یخبندان تا اوایل هفته آینده ، مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیری یابد. همچنین لازم است شهروندان عزیز با توجه به شرایط دمایی پیش رو طی این مدت ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی ازپوشش گرم و مناسب استفاده نمایند. 
توصیه های هواشناسی کشاورزی: کشاورزان عزیز با توجه به پیش بینی های انجام شده  تدابیر لازم جهت حفاظت از تاسیسات کشاورزی از جمله گلخانه ها، مرغداری ها، انبارها و  ماشین آلات کشاورزی و محافظت از احشام و... به عمل آورده و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

کد: 1241
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA