لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
يکشنبه 10 فروردين 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: شنبه 5 اردیبهشت 1394 نمایش: 7480 مرتبه تعداد امتیاز: 289   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 2 چهارشنبه 94/02/02

بررسی نقشه های پیش یابی عددي هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر تداوم وزش باد شدید تا بسیار شدید در منطقه می باشد که با نفوذ و استقرار توده گرد و غبار به استان نیز همراهی می کند.

سرعت وزش باد در استان بین 40 تا 70 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود. بیشینه سرعت وزش باد در ساعت های بعد از ظهر خواهد بود.

انتظار می رود این وضعیت تا روز شنبه به تناوب در استان ادامه یابد.

علاوه بر این از روز پنجشنبه 94/02/03یک سامانه بارشی به استان نفوذ کرده که با بارش های رگباری پراکنده و رعد و برق تا روز شنبه همراهی خواهد کرد.

توصیه های مرتبط:

1.  توصیه ایمنی: به سبب شدت وزش باد و احتمال وقوع طوفان های محلی از فعالیت در نقاط مرتفع مانند ساختمان های بلند ، دکل ها و دامنه کوه ها خودداری کرده و از تردد در اطراف تأسیسات و ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و خشکیده بپرهیزید.

2.  توصیه های کشاورزی: با توجه به شرایط پیش بینی شده به خصوص وزش باد شدید تا بسیار شدید  کشاورزان عزیز تمهیدات لازم را اتخاذ نموده و  اقدامات پیش گیرانه  و محافظتی لازم را انجام دهند.

3.  توصیه های بهداشتی: به علت استقرار توده گرد و غبار در استان و افزایش غلظت آن در اثر طوفان های محلی گرد و خاک ، گروه های آسیب پذیر از جمله کودکان ، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی از خروج غیر ضروری از منزل خودداری نمایند.

کد: 164
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA