20

بررسی نقشه های پیش یابی عددي هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ و عبور متوالی امواج ناشی از ناوه فعال سطوح میانی جو مستقر بر روی دریای مدیترانه و دریای سیاه طی روزهای آینده از منطقه ما می باشد. فشار هوای سطح زمین از روز چهارشنبه افزایش تدریجی خواهد یافت.

بنابراین از امروز دوشنبه مورخه 93/11/20تا اوایل هفته آینده استان در دامنه فعالیت این سامانه قرار خواهد گرفت و اثرات آن به صورت وزش باد شدید تا بسیار شدید و بارش باران و برف پیش بینی می شود.

توصیه های مرتبط:

1.   توصیه هواشناسی جاده ای: به سبب وزش باد شدید تا بسیار شدید ، بارش باران و برف و احتمال وقوع کولاک برف (از روز پنجشنبه) ، کاهش دید افقی و اختلال در ترددهای برون شهری و درون شهری از سفرهای غیر ضروری خودداری نموده در غیر اینصورت  وسایل ایمنی و گرمایشی لازم  را به همراه داشته باشید.

2.   توصیه های هواشناسی کشاورزی: با توجه به شرایط پیش بینی شده، کشاورزان عزیز نسبت به انجام تمهیدات پیشگیرانه و محافظتی در برابربارش باران و برف و وزش باد شدید اقدام نمایند.

3.    توصیه های مربوط به مدیریت شهری : با توجه به وزش باد شدید تا بسیار شدید  و امکان خسارت به تأسیسات شهری،موارد ذیل توصیه می گردد

·         توقف فعالیتها در فضای باز و خودداری از تردد در مجاورت ساختمانهای نیمه کاره و فرسوده و درختان خشکیده

·         بازدید فنی تابلوهای بزرگ و تأسیسات و خطوط انتقال نیرو

·         بازدید استحکام دودکش بخاری ها و وسایل گازسوز، در پشت بام خانه ها

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.