07

بررسی نقشه های پیش یابی عددي هواشناسی و تصاویر ماهواره­ای بیانگر استقرار مرکز کم فشار سطح زمین بر روی کشور عراق و نفوذ جریان­های جنوب غربی با شیب ارتفاع بالا در سطوح میانی جو طی روزهای آینده به منطقه ما می­باشد. بر این اساس از فردا پنج­شنبه مورخ 07/03/94 شاهد نفوذ توده گردوغبار همراه با وزش باد شدید در استان خواهیم بود. انتظار می­رود این شرایط تا روز یک­شنبه هفته آینده ادامه یافته و با کاهش دید افقی و کیفیت هوا همراه باشد.

توصیه های مرتبط:

1.   توصیه بهداشتی: به علت استقرار توده گرد و غبار در استان و افزایش غلظت آن در اثر طوفان­های محلی گرد و خاک ، گروه­های آسیب­پذیر از جمله کودکان، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی از خروج غیر ضروری از منزل خودداری نمایند.

2.      توصیه ایمنی: به سبب شدت وزش باد و احتمال وقوع طوفان های محلی از فعالیت در نقاط مرتفع مانند ساختمان های بلند، دکل ها و دامنه کوه ها خودداری کرده و از تردد در اطراف تأسیسات و ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و خشکیده بپرهیزید.

3.      توصیه کشاورزی: به سبب وزش باد شدید محدودیت در عملیات محلول پاشی و سم پاشی، محافظت از تاسیسات کشاورزی از جمله  گلخانه­ها،  کندوهای  زنبورعسل، مرغداری­ها،  دامداری­ها و انبارها ... به کشاورزان عزیز توصیه می­شود.

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.