09

پیرو اطلاعیه جوی شماره 9 در پی عبور سامانه ناپایدار مستقر بر روی استان طی روزهای دوشنبه 04/08/94 تا جمعه 08/08/94 ناوه دیگری بر روی دریای سیاه استقرار یافته که طی روزهای آینده از استان عبور خواهد کرد. همچنین زبانه پرفشار سطح زمین از فردا به منطقه نفوذ کرده که باعث افزایش شیو فشاری طی روزهای یکشنبه و دوشنبه خواهد شد. بر این اساس از امروز شنبه مورخ 09/08/94 تا اواخر وقت روز سه شنبه 12/08/94 بارش ها به صورت خفیف تا متوسط ادامه خواهد یافت و به سبب افت قابل ملاحظه دما بین 5 تا 8 درجه سانتیگراد بارش ها از امشب در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و از روز یکشنبه در مناطق سردسیر استان به صورت برف پیش بینی می شود. علاوه براین به علت وزش باد شدید بین 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت دمای احساسی به میزان زیادی کاهش خواهد یافت.

توصیه های کاربردی:

توصیه­های هواشناسی جاده ای: به دلیل افت دما و احتمال بارش برف و وقوع کولاک، کاهش دید افقی، لغزندگی و یخبندان جاده ها خصوصا مسیرهای کوهستانی محتمل می باشد. لذا از ترددهای غیر ضرور در این مسیرها پرهیز نموده و در صورت ضرورت تردد تجهیزات ایمنی و گرمایشی لازم را به همراه داشته باشند.

توصیه­های  هواشناسی کشاورزی: کشاورزان عزیز از انجام هرگونه عملیات کشاورزی به خصوص آبیاری و چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و همچنین مناطق کوهستانی خودداری نمایند و اقدامات پیشگیرانه از قبیل بازدید از ماشین آلات و اضافه کردن ضد یخ، تخلیه محتویات داخل سمپاش ها، تنظیم دما و محافظت از تاسیسات کشاورزی و گلخانه ها، مرغداری ها، دامداری ها، انبارها و ... جهت جلوگیری از خسارت احتمالی افت دما، بارش برف و وزش باد شدید به عمل آورند.

توصیه های مدیریت شهری: انتظار می رود به دلیل افت قابل ملاحظه دما، وزش باد شدید و کاهش دمای احساسی مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیری یابد. همچنین لازم است سیستم های گرمایشی ادارات و شرکت ها با شرایط دمایی پیش رو تنظیم گردد.

Comments

There are currently no comments, be the first to post one.