لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
سه شنبه 24 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: سه شنبه 10 آذر 1394 نمایش: 8456 مرتبه تعداد امتیاز: 26   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 12 پیش بینی ویژه ایام اربعین حسینی ¬سه شنبه 94/09/10

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر عبور متناوب ناوه های سطوح میانی جو از امروز سه شنبه 10/09/94 تا روزهای ابتدایی هفته آینده می باشد که در روز پنج شنبه با نفوذ مرکز پرفشار سیبری به عرض های پایین تر همراه خواهد شد.

بنابراین انتظار می رود از امروز سه شنبه تا اواسط روز چهارشنبه وضعیت جوی استان به صورت آسمانی ابری گاهی با رگبار باران  و وزش باد شدید باشد. از بعدازظهر پنج شنبه  سرعت وزش باد افزایش یافته و با افت دمای بین 8 تا 12 درجه همراه خواهد شد، این شرایط سبب کاهش قابل ملاحظه دمای احساسی شده و همچنین موجب  بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و سردسیر استان خواهد شد که تا روز یکشنبه 15/09/94  ادامه خواهد یافت. هوای سرد  تا پایان هفته آینده در استان مستقر خواهد بود.

توصیه های کاربردی:

توصیه­های هواشناسی جاده ای: به دلیل بارش برف، وزش باد شدید، افت دما و احتمال وقوع کولاک از بعدازظهر پنج شنبه، کاهش دید افقی، لغزندگی و یخبندان معابر شهری و جاده ها، خصوصا مسیرهای کوهستانی محتمل می باشد. لذا از ترددهای غیر ضروری در این مسیرها پرهیز نموده و در غیر این صورت تجهیزات ایمنی و گرمایشی و سوخت کافی در خودرو  به همراه داشته باشند.

توصیه­های  هواشناسی کشاورزی: با توجه به پیش بینی های انجام شده کشاورزان عزیز اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارات احتمالی سرما، بارش و باد شدید به عمل آورند.

توصیه های مدیریت شهری: انتظار می رود به دلیل افت محسوس دما، بارش برف، وزش باد شدید تا بسیار شدید و افزایش سوزباد  از اواخر وقت پنج شنبه، مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیری یابد. همچنین لازم است شهروندان عزیز با توجه به شرایط دمایی پیش رو از پوشش گرم و مناسب استفاده نمایند. علاوه براین درهنگام وزش باد شدید از تردد در کنار ساختمان های نیمه کاره و تاسیسات شهری مرتفع خودداری گردد
کد: 1194
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA