لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
سه شنبه 24 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: پنجشنبه 10 دی 1394 نمایش: 8349 مرتبه تعداد امتیاز: 7   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 13 پنج شنبه 94/10/10

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر فعالیت و عبور ناوه سطوح میانی جو از روز جمعه 11/10/94 تا بعدازظهر روز شنبه 12/10/94 می باشد. متعاقب خروج این سامانه با ورود جریان های شمالی در سطح زمین و سطوح میانی جو، توده هوای سردی به منطقه نفوذ خواهد کرد.

بنابراین از فردا جمعه تا بعداز ظهر شنبه بارش برف و وزش باد شدید و احتمال وقوع کولاک برف پیش بینی می شود.

از بعدازظهر شنبه دمای هوا با افت قابل ملاحظه بین 8 تا 12 درجه سانتیگراد همراه خواهد شد، انتظار می رود استقرار هوای سرد و یخبندان شدید تا اواخر وقت روز دوشنبه 14/10/94 ادامه یابد. به علت همراهی وزش باد شدید با استقرار هوای سرد، دمای احساسی طی این مدت با کاهش چشمگیر مواجه خواهد شد.

توصیه های کاربردی:

توصیه­های هواشناسی جاده ای: به دلیل بارش برف، وزش باد شدید، افت دما و احتمال وقوع کولاک، از بعدازظهر جمعه تا اواخر وقت روز دوشنبه، کاهش دید افقی، لغزندگی و یخبندان معابر شهری و جاده ها، خصوصا مسیرهای کوهستانی محتمل می باشد. لذا از ترددهای غیر ضروری در این مسیرها پرهیز نموده و در غیر این صورت تجهیزات ایمنی و گرمایشی و سوخت کافی در خودرو  به همراه داشته باشند.

توصیه­های  هواشناسی کشاورزی: با توجه به پیش بینی های انجام شده کشاورزان عزیز نسبت به محافظت تاسیسات کشاورزی، گلخانه ها، ماشین آلات، دامداری ها، مرغداری ها و انبارها اقدامات لازم را  به عمل آورده تا از خسارات احتمالی پیشگیری نمایند.

توصیه های مدیریت شهری: انتظار می رود به دلیل افت محسوس دما، وزش باد شدید و افزایش سوزباد از اواخر وقت شنبه، مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیری یابد. همچنین لازم است شهروندان عزیز با توجه به شرایط دمایی پیش رو از پوشش گرم و مناسب استفاده نمایند. علاوه براین درهنگام وزش باد شدید از تردد در کنار ساختمان های نیمه کاره و تاسیسات شهری مرتفع خودداری گردد.

کد: 1195
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA