لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
جمعه 24 مرداد 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: سه شنبه 25 اسفند 1394 نمایش: 8782 مرتبه تعداد امتیاز: 4   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 17 دوشنبه 94/12/24

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ ناوه فعال سطوح میانی جو از بعدازظهر امروز دوشنبه 24/12/94 و تاثیر آن تا پایان هفته بر منطقه می باشد. همچنین از روز پنج شنبه زبانه پرفشاری از شمالغرب به کشور نفوذ خواهد کرد و موجب کاهش محسوس دما خواهد شد.

بنابراین وضعیت جوی استان طی روزهای آینده به این صورت خواهد بود:

دوشنبه: قسمتی ابری از بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد شدید تا بسیار شدید(40 تا 80 کیلومتر برساعت)و رگبارباران و رعد و برق

سه شنبه: غالبا ابری به تدریج وزش باد شدید و رگبار باران و رعد و برق

چهارشنبه: ابری همراه با رگبار باران و وزش باد در اواخر وقت کاهش دما و احتمال کولاک برف

پنج شنبه: ابری همراه با تداوم کاهش دما(در مجموع بین 4 تا 8 درجه)، بارش باران و برف و وزش باد و احتمال وقوع کولاک

انتظار می رود  از روز جمعه با خروج تدریجی سامانه بارش ها خاتمه یافته و متعاقب آن بروز یخبندان خصوصا در ارتفاعات پیش بینی می گردد.

توصیه های کاربردی:

توصیه­های هواشناسی جاده ای: به دلیل بارش های رگباری و وزش بادهای شدید تا بسیار شدید و احتمال وقوع کولاک از اواخر وقت چهارشنبه، اختلال در تردد و کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی استان محتمل خواهد بود.

توصیه­های  هواشناسی کشاورزی: با توجه به پیش بینی های انجام شده کشاورزان عزیز اقدامات پیشگیرانه را جهت جلوگیری از خسارات انجام دهند، به خصوص باغداران در روزهای پنج شنبه و جمعه، با توجه به احتمال خسارت به شکوفه های درختان تمهیدات لازم از قبیل استفاده از بخاری باغی و سوزاندن بقایای گیاهی جهت مقابله با سرمازدگی به عمل آورند.

توصیه های ایمنی: به دلیل وزش بادهای شدید همزمان با مراسم چهارشنبه آخر سال و احتمال سرایت آتش به اطراف از روشن کردن آتش در پارک ها و فضاهای سبز و در مجاورت مواد آتش گیر جدا خودداری گردد.

همچنیناز فعالیت در نقاط مرتفع مانند ساختمان های بلند، دکل ها و دامنه کوه ها خودداری کرده و از تردد در اطراف تأسیسات و ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و خشکیده بپرهیزید.

توصیه های مدیریت شهری: به سبب شدت وزش باد و احتمال وقوع طوفان های محلی احتمال آسیب به تاسیسات مرتفع شهری و روستایی و کابل های برق و همچنین درختان خشکیده وجود خواهد داشت. همچنین به علت ماهیت رگباری بارش ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد.

کد: 1201
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA