لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
سه شنبه 24 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: شنبه 7 فروردین 1395 نمایش: 7484 مرتبه تعداد امتیاز: 98   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 1 شنبه 95/01/07

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ ناوه فعال سطوح میانی جو از بعدازظهر امروز شنبه 95/01/07 و تاثیر آن تا پایان هفته بر منطقه می باشد.

بنابراین وضعیت جوی استان از بعدارظهر امروز شنبه 95/01/07 تا پنج شنبه غالبا ابری گاهی با وزش باد شدید، رگبار متناوب باران و رعدوبرق پیش بینی می شود. عمده فعالیت بارشی این سامانه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه خواهد بود. انتظار می رود . روز چهارشنبه موقتا از شدت ناپایداری در استان کاسته شده و روز پنج شنبه سامانه دیگری استان را تحت تاثیر قرار دهد.

توصیه های کاربردی:

توصیه­های ویژه مسافرین نوروزی: با توجه به ماهیت بارش های رگباری و شدت بارندگی از برپا کردن چادر یا پارک خودرو در حاشیه یا امتداد نهرها و رودخانه ها خودداری کنید. این مناطق می توانند به سرعت دچار آبگرفتگی شوند.

توصیه­ های هواشناسی جاده ای: به دلیل بارش های رگباری و وزش بادهای شدید و احتمال بارش برف در ارتفاعات، اختلال در تردد و کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی استان محتمل خواهد بود. از رانندگی در مسیرهای آب گرفته جدا خودداری نمایید.

توصیه­های  هواشناسی کشاورزی: با توجه به پیش بینی های انجام شده کشاورزان عزیز اقدامات لازم جهت استفاده بهینه از بارش های پیش رو انجام دهند.

توصیه های مدیریت شهری:

به علت ماهیت رگباری بارش ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد

کد: 1202
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA