لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
سه شنبه 24 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: چهارشنبه 15 اردیبهشت 1395 نمایش: 8061 مرتبه تعداد امتیاز: 75   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 3 یکشنبه 95/02/15

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ تدریجی ناوه فعال سطوح میانی جو به کشور می باشد که با افزایش محسوس شیو ارتفاع تراز میانی همراهی خواهد کرد، همچنین به دلیل شکل گیری مرکز کم فشار سطح زمین یر روی کشور عراق، احتمال تشکیل توده گرد و غبار و حرکت آن به سوی منطقه ما طی روزهای آینده وجود خواهد داشت.

بنابراین وضعیت جوی استان از امروز چهارشنبه 15/02/95 تا پایان هفته همراه با وزش بادهای شدید تا بسیار شدید(40 تا 90 کیلومتر بر ساعت)، نفوذ گرد و غبار و احتمال وقوع طوفان محلی خاک پیش بینی می شود. این شرایط در ساعت های بعدازظهر با افزایش پوشش ابر و بارش رگبارهای پراکنده و رعد و برق همراهی خواهد کرد. بیشترین میزان بارش در روز جمعه پیش بینی می گردد.

توصیه های کاربردی:

توصیه­های  هواشناسی کشاورزی: به دلیل شدت وزش باد کشاورزان عزیز از انجام هرگونه عملیات محلول پاشی و سم پاشی تا پایان هفته خودداری به عمل آورده و همچنین نسبت به محافظت از گلخانه ها اقدام نمایند.

توصیه های ایمنی:به سبب شدت وزش باد و احتمال وقوع طوفان های محلی از فعالیت در نقاط مرتفع مانند ساختمان های بلند، دکل ها و دامنه کوه ها خودداری کرده و از تردد در اطراف تأسیسات و ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال و خشکیده بپرهیزید.

توصیه های مدیریت شهری: به دلیل وزش بادهای شدید و احتمال وقوع طوفان، آسیب به تاسیسات شهری و روستایی محتمل می باشد.

کد: 1206
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA