لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
يکشنبه 22 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: دوشنبه 3 آبان 1395 نمایش: 8610 مرتبه تعداد امتیاز: 6   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 7 دوشنبه مورخ 95/08/03

اطلاعیه جوی شماره 7

دوشنبه 03/08/95

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگرتقویت و تأثیر تدریجی ناوه سطوح میانی جو مستقر بر شرق دریاهای سیاه و مدیترانه از اواخر وقت امروز دوشنبه 03/08/95 بر شمال غرب کشور می باشد و اثرات آن در استان به صورت رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی با بارش برف و باران همراه بوده و به تدریج اواسط وقت روز پنجشنبه 06/08/95 از استان خارج خواهد شد. این شرایط با کاهش دمای بیشینه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه  (به میزان 4 تا 7 درجه) همراه می باشد.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای: با توجه به بارش های پیش بینی شده در برخی نقاط استان آبگرفتگی معابر عمومی ، کاهش دید افقی، لغزندگی سطح جاده ها خصوصاً گردنه ها و جاده های کوهستانی ، احتمال وقوع مه و اختلال در ترددهای درون شهری و برون شهری پیش بینی می شود.

هواشناسی کشاورزی: کشاورزان عزیز نسبت به  پاک سازی راه آب مزارع و باغات، انتقال محصولات برداشت شده به مکان های مسقف و سر پوشیده ، انتقال كندوهاي زنبور عسل به مناطق زمستان گذران ، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در چرای دام در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و اقدامات پیشگیرانه از قبیل بازدید از ماشین آلات و اضافه کردن ضد یخ، تخلیه محتویات داخل سمپاش ها، تنظیم دما و محافظت از تاسیسات کشاورزی و گلخانه ها، مرغداری ها، دامداری ها، انبارها بدلیل مخاطره رعد و برق ، بارش و باد شدید اقدام نمایند.

مدیریت شهری: به جهت لزوم جلوگیری از آبگرفتگی معابر لازم است هرچه سریع تر نسبت به لایروبی و پاکسازی آبروها و جوب ها اقدام شود.

یاغموری

مدير کل هواشناسی استان زنجان

از طرف صرفی

اقدام كننده : گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی             

کد: 1219
نویسنده خبر: مدير سايت
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA