لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
چهارشنبه 25 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: پنجشنبه 27 آبان 1395 نمایش: 8691 مرتبه تعداد امتیاز: 37331   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 8 چهارشنبه 95/08/26

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ ناوه سطوح میانی جو از فردا پنجشنبه 95/08/27 و استقرار آن بر شمال غرب کشورو تداوم ورود جریان های شمالی به منطقه تا اواخر هفته آتی می باشد که در سطح زمین نیز با نفوذ پر فشار و افزایش شیو فشاری همراهی خواهد کرد. عمده اثر این سامانه کاهش قابل ملاحظه دما (در مجموع بین 15 تا 20 درجه،  از روز جمعه 95/08/28  تا پنجشنبه 95/09/04) و وزش باد های شدید(40 تا 70 کیلومتر بر ساعت )خواهد بود. این شرایط با بارش های پراکنده باران و اغلب برف و وقوع کولاک نیز همراهی خواهد کرد.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای: با توجه به همراهی بارش های پراکنده با وزش باد شدید و افت دما و وقوع کولاک برف  کاهش دید افقی، لغزندگی و یخبندان سطح جاده ها خصوصاً گردنه ها و جاده هایکوهستانی ، احتمال وقوع مه و اختلال در ترددهای درون شهری و برون شهری پیش بینی می شود. لذا ضمن احتیاط در تردد های برون شهری،  تجهیزات ایمنی و گرمایشی و سوخت کافی در خودرو  به همراه داشته باشند.

هواشناسی کشاورزی: کشاورزان عزیز با توجه به پیش بینی های انجام شده،  تدابیر لازم جهت حفاظت از تاسیسات کشاورزی از جمله گلخانه ها ، مرغداری ها ، انبارها و  ماشین آلات کشاورزی (با اضافه کردن ضد یخ ) و تخلیه محتویات داخل سمپاشها  ومحافظت از احشام در مقابل کاهش دما و سوز باد و تهیه خوراک پرانرژی و همچنین  آماده سازی وسایل مواجهه با سرمازدگی و باد شدید و ایجاد پوشش بر روی ساقه نهال های جوان .. به عمل آورده و از هرس پاییزه درختان خودداری نمایند .

مدیریت شهری: انتظار می رودبه دلیل افت محسوس دما، وزش باد شدید وافزایش سوزباد(کاهش شدید دمای احساسی) مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیری یابد. همچنین لازم است شهروندان عزیز با توجه به شرایط دمایی پیش رو طی این مدت از پوشش گرم و مناسب استفاده نمایند
کد: 1222
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA