لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
يکشنبه 22 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: چهارشنبه 24 آذر 1395 نمایش: 7932 مرتبه تعداد امتیاز: 32387   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 9 چهارشنبه 95/09/24

بررسی نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ ناوه سطوح میانی جو از اواخر وقت امشب چهارشنبه        95/09/24 و فعالیت آن در استان تا اواخر وقت فردا  می باشد.فعالیت  این سامانه از بعد از ظهر فردا با ورود جریان های        شمالی ناشی از زبانه پرفشار سطح زمین نیز همراهی خواهد کرد. بنابراین وضعیت جوی استان طی سه روز آینده به              شرح زیر به اطلاع می رسد:

چهارشنبه

95/09/24

از اواخر وقت بارش پراکنده برفو در ارتفاعات کولاک ، در برخی نقاط وزش باد شدید

پنجشنبه

95/09/25

غالباً ابری همراه با بارش برف و باران ،   در برخی نقاط وزش باد شدید در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی  کولاک برف در اواخر وقت افت محسوس دما و کاهش ناپایداری

جمعه

95/09/26

مه آلود با  یخبندان صبحگاهی ، در بعد از ظهر قسمتی ابری

  

انتظار می رود استقرار هوای سرد  از فردا بعد از ظهر در استان آغاز شده و تا اواسط هفته آینده ادامه یافته و در مجموع دمای هوا بین 10 تا 15 درجه سانتیگراد کاهش یابد.

سرعت وزش بادهای شدید بین 40 تا 70 کیلومتر بر ساعت پیش بینی می گردد.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای: طی سه روز آینده کاهش دید افقی، لغزندگی، کولاک برف و یخبندان سطح جاده ها خصوصاً گردنه ها و جاده های کوهستانی ، وقوع مه و اختلال در ترددهای درون شهری و برون شهری پیش بینی می شود. لذا ضمن احتیاط در تردد های برون شهری،  تجهیزات ایمنی و گرمایشی و سوخت کافی در خودرو  به همراه داشته باشند.

هواشناسی کشاورزی: کشاورزان عزیز  تدابیر لازم جهت حفاظت از تاسیسات کشاورزی از جمله گلخانه ها ، مرغداری ها ، انبارها و  ماشین آلات کشاورزی ومحافظت از احشام در مقابل کاهش دما و سوز باد و تهیه خوراک پرانرژی و همچنین  آماده سازی وسایل مواجهه با سرمازدگی و باد شدید و ایجاد پوشش بر روی ساقه نهال های جوان .. به عمل آورده و از هرس پاییزه درختان خودداری نمایند .

مدیریت شهری: انتظار می رود با توجه به شرایط پیش بینی شده وافزایش سوزباد(کاهش شدید دمای احساسی) مصرف حامل های انرژی افزایش چشمگیری یابد. همچنین لازم است شهروندان عزیز با توجه به شرایط دمایی پیش رو طی این مدت از پوشش گرم و مناسب استفاده نمایند 


کد: 1224
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA