لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
شنبه 21 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 نمایش: 8625 مرتبه تعداد امتیاز: 119   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 4 پنجشنبه 96/02/07

بررسی نقشه­ های هواشناسی و تصاویر ماهواره­ای بیانگر نفوذ سامانه بارشی فعالی از بعدازظهر فردا جمعه 96/02/08 به استان می­باشد که با بارش­های رگباری باران، رعدوبرق، وزش موقت باد شدید و احتمال وقوع تگرگ همراه خواهد شد. انتظار می­رود عمده فعالیت این سامانه در روز جمعه در نیمه غربی استان باشد و روز شنبه 96/02/09 اغلب مناطق استان را در برگیرد.

هشدارهای کاربردی:

توصیه­های مدیریت شهری: به سبب ماهیت رگباری و شدت بارش­ها و همچنین وقوع تگرگ، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل­ها و رودخانه­ها(در مناطق مستعد)بسیار محتمل می­باشد. لذا نسبت به پاکسازی آب­روها و جوی­ها جهت جلوگیری از آب­گرفتگی اقدام گردد.

توصیه­ های ایمنی: به دلیل وقوع رعدوبرق حتی الامکان از حضور در ارتفاعات و فضاهای باز خصوصا در ساعات بعدازظهر روزهای جمعه و شنبه و همچنین از اتراق در حاشیه رودخانه­ ها و مسیل­ها به علت احتمال وقوع سیل اجتناب گردد. در هنگام وقوع سیل از توقف و تماشای سیلاب اکیدا خودداری شود.

توصیه­ های کشاورزی: با توجه به بارش باران طی روزهای آینده کشاورزان عزیز از محلول­پاشی و سم­پاشی در مزارع و باغات خودداری نموده و نسبت به محافظت از تاسیسات کشاورزی، انبارها، دامداری­ها، مرغداری­ها و گلخانه­ها اقدام نمایند. هم­چنین باغداران محترم با توجه به احتمال وقوع تگرگ تمهیدات لازم جهت مقابله با خسارات احتمالی را به عمل آورند.

کد: 1260
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA