لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
سه شنبه 24 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 نمایش: 8034 مرتبه تعداد امتیاز: 13993   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 5 دوشنبه 96/02/11

بررسی نقشه­ های هواشناسی و تصاویر ماهواره­ ای بیانگر نفوذ سامانه بارشی فعال دیگری از بعدازظهر فردا سه شنبه 96/02/12 به استان می­باشد که با بارش­های رگباری باران، رعدوبرق، وزش موقت باد شدید و احتمال وقوع تگرگ همراه خواهد شد. انتظار می­رود عمده فعالیت این سامانه طی روز سه شنبه باشد و به تناوب تا پایان هفته در استان فعال باشد.

هشدارهای کاربردی:

توصیه­ های مدیریت شهری: به سبب ماهیت رگباری و شدت بارش­ها و همچنین وقوع تگرگ، آبگرفتگی معابر و سیلابی  شدن مسیل­ها و رودخانه­ ها(در مناطق مستعد) و خصوصا بری روز سه شنبه 96/02/12 بسیار محتمل می­باشد.

توصیه­ های ایمنی: به دلیل وقوع رعدوبرق حتی الامکان از حضور در ارتفاعات و فضاهای باز خصوصا در ساعات بعدازظهر و همچنین از اتراق در حاشیه رودخانه­ ها و مسیل­ها به علت احتمال وقوع سیل اجتناب گردد. در هنگام وقوع سیل از توقف و تماشای سیلاب اکیدا خودداری شود.

توصیه­ های کشاورزی:

با توجه به بارش باران طی روزهای آینده کشاورزان عزیز از محلول­پاشی و سم­پاشی در مزارع و باغات خودداری نموده و نسبت به محافظت از تاسیسات کشاورزی، انبارها، دامداری­ها، مرغداری­ها و گلخانه­ ها اقدام نمایند. هم­چنین باغداران محترم با توجه به احتمال وقوع تگرگ تمهیدات لازم جهت مقابله با خسارات احتمالی را به عمل آورند

کد: 1262
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA