لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
شنبه 21 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: شنبه 8 اردیبهشت 1397 نمایش: 8317 مرتبه تعداد امتیاز: 47   (Article Rating)
اطلاعيه جوي شماره 1 - شنبه 97/02/01

بر اساس تحليل نقشه هاي هواشناسي و تصاوير ماهواره اي از بعدازظهر امروز(97/02/01) سامانه ناپايدار بارشي وارد استان شده و تا اواخر وقت دوشنبه نيز به فعاليت خود ادامه خواهد داد. عمده فعاليت اين سامانه از اواسط وقت فردا يكشنبه(97/01/02) تا عصر روز دوشنبه(97/01/03) به صورت بارش هاي متناوب رگباري همراه با رعد و برق خواهد بود. همچنين طي امروز و فردا در برخي نقاط استان وزش باد شديد(40 تا 70 كيلومتر بر ساعت) و گرد و غبار پيش بيني ميگردد. 

هشدارهاي كاربردي:

 توصيه هاي مديريت شهري: به سبب ماهيت رگباري و شدت بارشها و همچنين احتمال وقوع تگرگ، آبگرفتگي معابر دور از انتظار نميباشد. لذا نسبت به پاكسازي آبروها و جويها جهت جلوگيري از آبگرفتگي اقدام گردد.

توصيه هاي ايمني: از اتراق در حاشيه رودخانه ها و مسيلها به علت احتمال وقوع سيلاب (در مناطق مستعد) اجتناب گردد همچنين به دليل وقوع رعدوبرق حتي الامكان از حضور در ارتفاعات و فضاهاي باز خصوصا در ساعات بعدازظهر خودداري شود. 

توصيه هاي كشاورزي:با توجه به بارش باران و وزش باد شديد طي روزهاي آينده كشاورزان عزيز محلولپاشي و سمپاشي در مزارع و باغات را متوقف نمايند. به سبب وقوع رعدوبرق و احتمال تگرگ و وقوع سيلاب از چراي دام در مناطق مرتفع و حاشيه مسيل ها و رودخانه ها خودداري گردد و نسبت به محافظت از تاسيسات كشاورزي، انبارها، دامداريها، مرغداريها و گلخانه ها اقدام نمايند. همچنين باغداران محترم با توجه به احتمال وقوع تگرگ تمهيدات لازم جهت مقابله با خسارات احتمالي را به عمل آورند

کد: 1311
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA