لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
سه شنبه 24 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 نمایش: 998 مرتبه تعداد امتیاز: 23066   (Article Rating)
اطلاعيه جوي شماره 2 پنجشنبه 97/02/13

بر اساس تحليل نقشه هاي هواشناسي و تصاوير ماهواره اي از بعدازظهر امروز پنجشنبه (97/02/13) سامانه ناپايدار بارشي وارد استان شده و تا روز دوشنبه به فعاليت خود ادامه خواهد داد. عمده فعاليت اين سامانه در ساعت هاي بعدازظهر و شب و به صورت بارش هاي رگباري همراه با رعد و برق و وقوع تگرگ خواهد بود. 

هشدارهاي كاربردي:

 توصيه هاي مديريت شهري: به سبب ماهيت رگباري و شدت بارشها و همچنين وقوع تگرگ، آبگرفتگي معابر دور از انتظار نميباشد. لذا نسبت به پاكسازي آبروها و جويها جهت جلوگيري از آبگرفتگي اقدام گردد. 

توصيه هاي ايمني:از اتراق در حاشيه رودخانه ها و مسيلها به علت احتمال وقوع سيلاب (در مناطق مستعد) اجتناب گردد همچنين به دليل وقوع رعدوبرق حتي الامكان از حضور در ارتفاعات و فضاهاي باز خصوصا در ساعات بعدازظهر خودداري شود. 

توصيه هاي كشاورزي:با توجه به بارش باران طي روزهاي آينده كشاورزان عزيز محلولپاشي و سمپاشي در مزارع و باغات را متوقف نمايند. به سبب وقوع رعدوبرق و احتمال تگرگ و وقوع سيلاب از چراي دام در مناطق مرتفع و حاشيه مسيل ها و رودخانه ها خودداري گردد و نسبت به محافظت از تاسيسات كشاورزي، انبارها، دامداريها، مرغداريها و گلخانه ها اقدام نمايند. همچنين باغداران محترم با توجه به احتمال وقوع تگرگ تمهيدات لازم جهت مقابله با خسارات احتمالي را به عمل آورند.

کد: 1314
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA