لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
سه شنبه 24 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: چهارشنبه 2 آبان 1397 نمایش: 683 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 6 چهارشنبه 97/08/02

بر اساس تحلیل نقشه ­های هواشناسی و تصاویر ماهواره­ایاز بعدازظهر امروز به سبب افزایش تدریجی شیو خطوط هم ارتفاع سطوح میانی جو در اثر نفوذ ناوه فعال از غرب کشور ، وزش باد شدید( با جهت جنوب غرب به شمال شرق) در استان آغاز شده و طی دو روز پایانی هفته بر شدت و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد. انتظار می رود سرعت وزش باد طی روزهای پنجشنبه 97/08/03 و جمعه 97/08/04 در مناطق مختلف استان به حد 50 تا 80 کیلومتر بر ساعت برسد. همچنین طی روزهای جمعه و شنبه در اثر فعالیت سامانه مذکور رگبار باران و رعد و برقرا نیز در اغلب مناطق استان شاهد خواهیم بود.  دمای هوا نیز از روز شنبه با کاهش قابل ملاحظههمراه می شود .

هشدارهای کاربردی:

هشدارهای مدیریت شهری: با توجه وزش بادهای شدید تا بسیار شدید احتمال آسیب به  تاسیسات مرتفع شهری و روستایی ، خطوط انتقال نیرو و درختان خشکیده و کهنسال  وجود خواهد داشت. همچنین به سبب بارش رگباری باران طی روز جمعه آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها نیز محتمل می باشد.

توصیه­ های ایمنی:از تردد و توقف در کنار ساختمان های نیمه کاره و تأسیسات بلند مرتبه شهری و روستایی و همچنین حاشیه مسیل ها و رودخانه ها خودداری گردد.

توصیه­ های کشاورزی:با توجه به پیش بینی وزش بادهای شدید تا بسیار شدیدو بارش های رگباری و رعد و برق به کشاورزان عزیز توصیه می گردد نسبت به محافظت از تأسیسات کشاورزی، گلخانه ها، انبارها و ...اقدام نموده و برداشت و حمل محصولات و انتقال به مکان مناسب در اسرع وقت صورت پذیرد . همچنین از انجام محلول پاشی و سم پاشی خودداری نموده و از چرای دام در ارتفاعات و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها اجتناب گردد. علاوه بر این با توجه به افت قابل ملاحظه دما از روز شنبه تمهیدات لازم جهت  مواجهه با سرمازدگی اتخاذ گردد.

کد: 1335
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA