لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
شنبه 21 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: پنجشنبه 30 بهمن 1393 نمایش: 9152 مرتبه تعداد امتیاز: 21   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 9 پنج شنبه 93/11/30

بررسی نقشه های پیش یابی عددي هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر نفوذ و عبور امواج ناشی از ناوه فعال سطوح میانی جو مستقر بر شرق دریای مدیترانه و دریای سیاه طی روزهای آینده از منطقه ما می باشد. فشار هوای سطح زمین از روز شنبه افزایش تدریجی خواهد یافت.

بنابراین از امروز پنج شنبه مورخه 93/11/30تا اوایل هفته آینده استان در دامنه فعالیت این سامانه قرار خواهد گرفت. اثرات آن به صورت بارش متناوب باران و برف، کاهش دما بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد  در برخی نقاط وزش باد شدید و وقوع یخبندان  پیش بینی می شود.  شدت بارشها  از بعد از ظهر روز جمعه تا ظهر شنبه بوده وافت  دما برای روزهای شنبه تا دوشنبه  اتفاق خواهد افتاد. برای روزهای یکشنبه و دوشنبه پدیده مه در برخی نقاط استان محتمل می باشد.

توصیه های مرتبط:

1.  توصیه هواشناسی جاده ای: به سبب وزش باد شدید ، بارش باران و برف و احتمال وقوع کولاک برف (از روزجمعه) ، کاهش دید افقی( به علت شدت بارش و وقوع مه ) و وقوع یخبندان ، اختلال در ترددهای برون شهری و درون شهری پیش بینی می شود. بنابراین از سفرهای غیر ضروری خودداری نموده، در غیر اینصورت  وسایل ایمنی و گرمایشی لازم  را به همراه داشته باشید.

2.   توصیه های هواشناسی کشاورزی: با توجه به شرایط پیش بینی شده، کشاورزان عزیز نسبت به انجام تمهیدات پیشگیرانه و محافظتی در برابربارش باران و برف ، وزش باد و افت دما  اقدام نمایند.

کد: 158
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA