لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
سه شنبه 24 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: پنجشنبه 26 شهریور 1394 نمایش: 8687 مرتبه تعداد امتیاز: 36521   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 5 یکشنبه 94/06/8

بررسی نقشه های پیش یابی عددي هواشناسی و تصاویر ماهواره­ای بیانگر فعالیت مرکز کم ارتفاع تراز میانی جو طی روزهای آینده و تاثیر آن بر نیمه غربی کشور می باشد. بر این اساس ازامشب مورخ 08/06/94 شاهد افزایش ابر و رگبار باران و رعد و برق در استان خواهیم بود. عمده فعالیت این سامانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه پیش بینی می شود علاوه بر این در روز سه شنبه به سبب نفوذ زبانه پرفشار سطح زمین به منطقه وزش باد شدید نیز محتمل می باشد که با کاهش 5 تا 7 درجه ای دمای هوا همراه خواهد شد. انتظار می­رود روز چهارشنبه با خروج این سامانه به تدریج از میزان ناپایداری ها کاسته شود.

توصیه های مرتبط:

1.      توصیه ایمنی: به سبب شدت و رگباری بودن بارش ها آب گرفتگی معابر، اختلال در ترددهای درون شهری و برون شهری و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها دور از انتظار نمی­ باشد. لذا از اطراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و دره ها خودداری گردد.

2.      توصیه کشاورزی: کشاورزان عزیز نسبت به انتقال محصولات برداشت شده به محل های امن اقدام عاجل به عمل آورند و از انجام هرگونه عملیات کشاورزی خودداری نمایند، احتیاط در چرای دام در ارتفاعات و مناطق کوهستانی  به دلیل مخاطره رعد و برق و بارش های رگباری به عمل آید.

کد: 177
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA