لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
شنبه 21 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: دوشنبه 4 آبان 1394 نمایش: 9643 مرتبه تعداد امتیاز: 292   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 9 دوشنبه 94/08/04

بررسی نقشه­های پیش­یابی عددي هواشناسی و تصاویر ماهواره­ای بیانگر نفوذ ناوه  بسیار فعال سطوح میانی جو از امشب به منطقه  و فعالیت آن تا اوایل هفته آینده در استان می باشد.

لذا وضعیت جوی استان طی روزهای آینده به این شرح پیش بینی می گردد:

دوشنبه04/08/94 : قسمتی ابری از بعد از ظهر  به تدریج افزایش ابر و بارش باران ، در برخی مناطق وزش باد شدید

سه شنبه 05/08/94: غالباً ابری به تدریج بارش باران  و افت قابل ملاحظه دمای بیشینه بین 8 تا 12 درجه سانتیگراد ، در مناطق جنوب شرقی استان بارش متناوب باران و وزش باد شدید

چهارشنبه 06/08/94 و پنجشنبه 07/08/94: ابری همراه با بارش قابل ملاحظه باران و وزش باد ،  آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها

جمعه 08/08/94  و شنبه 09/08/94:  تداوم بارش متناوب باران و وزش باد

توصیه های کاربردی:

توصیه­های هواشناسی جاده ای: به دلیل شدت بارش ها به خصوص طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آبگرفتگی معابر عمومی ، کاهش دید افقی، لغزندگی سطح جاده ها  ، احتمال وقوع مه و اختلال در ترددهای درون شهری و برون شهری پیش بینی می شود. لذا از تردد های غیر ضروری و مسافرت های برون شهری حتی الامکان پرهیز گردد.

توصیه­های  هواشناسی کشاورزی: کشاورزان عزیز نسبت به  پاک سازی راه آب مزارع و باغات، انتقال محصولات برداشت شده به مکان های مسقف و سر پوشیده ، انتقال كندوهاي زنبور عسل به مناطق زمستان گذران ، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در چرای دام در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بدلیل مخاطره رعد و برق و بارش از روز سه شنبه تا آخر هفته اقدام نمایند.

توصیه های مدیریت شهری: به علت قابل ملاحظه بودن میزان بارش و لزوم جلوگیری از آبگرفتگی معابر لازم است هرچه سریع تر نسبت به لایروبی و پاکسازی آبروها و جوب ها اقدام شود.

کد: 188
نویسنده خبر: مدير سايت
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA