لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
چهارشنبه 25 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: دوشنبه 14 آبان 1397 نمایش: 777 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 8 مورخ 97/8/14

بر اساس تحلیل نقشه­ های هواشناسی سامانه بارشی فعالی از امروز دوشنبه 97/08/14  به استان نفوذ کرده و تا روز جمعه 97/08/18 به فعالیت بارشی خود ادامه خواهد داد. عمده فعالیت این سامانه طی روز سه شنبه 97/08/15 به صورت بارش قابل ملاحظه باران(10 تا 20 میلی متر) و در ارتفاعات به صورت بارش برفخواهد بود.همچنین با نفوذ زبانه پرفشار سطح زمین، دمای بیشینه هوا طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه با کاهش (5 تا7 درجه سلسیوس) همراه خواهد شد. همچنین سرعت وزش باد طی روز سه شنبه به آستانه شدید (40 تا 60 کیلومتر بر ساعت) خواهد رسید.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای: با توجه به بارش قابل ملاحظه باران و همچنین بارش برف (خصوصاً طی روز سه شنبه )و احتمال وقوع کولاک (به خصوص در ارتفاعات و گردنه ها) لغزندگی معابر و اختلال در ترددهای درون و برون شهری محتمل می باشد. لذا از سفرهای  غیر ضروری پرهیز نموده و در صورت تردد جوانب احتیاط رعایت شود.

مدیریت شهری: به سبب بارش متناوب باران در روز سه شنبه ، اختلال در تردد و احتمال آبگرفتگیوجود خواهد داشت. لذا با پاکسازی آبروها و جوی ها از وقوع آن پیشگیری شود.

مدیریت حامل های انرژی: با توجه به همراهی افت دما و وزش باد شدید و افزایش سوزباد  طی روز سه شنبه،  انتظار می رود استفاده از وسایل گرمایشی و حامل های انرژی افزایش چشمگیر یابد.

توصیه ­های کشاورزی:با توجه به پیش بینی های انجام شده کشاورزان عزیز  تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آورند.

کد: 2339
نویسنده خبر: هواشناسی زنجان
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA