لطفا صبر کنید ...
صفحه در حال بارگذاری می باشد
شنبه 21 تير 1399  |   |  ورود همکاران  | 
.
حداقل
هشدار های جوی
تاریخ: شنبه 3 فروردین 1398 نمایش: 716 مرتبه تعداد امتیاز: 1   (Article Rating)
اطلاعیه جوی شماره 1 شنبه 98/01/03

 بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه بارشی فعالی از فردا(یکشنبه 98/01/04) به منطقه می باشد که موجب بارش های قابل ملاحظه ای در مناطق غربی و جنوب غرب کشور خواهد شد. درسطح استان زنجان نیز فعالیت این سامانه به شکل بارش رگباری متناوب باران، گاهی با رعدوبرق، بارش برف در ارتفاعات و وزش لحظه ای باد شدید(40 تا 70 کیلومتر بر ساعت) خواهد شد. عمده فعالیت بارشی این سامانه طی روزهای دوشنبه و سه شنبه قابل ملاحظه باران و در ارتفاعات بارش برف خواهد بود و اوایل وقت چهارشنبه از منطقه خارج خواهد شد.

هشدارهای کاربردی:

هواشناسی جاده ای: طی مدت بارش ها لغزندگی معابر، کاهش دید و اختلال در ترددهای درون و برون شهری انتظار می رود.  همچنین با توجه به بارش برف در ارتفاعات(به ویژه ارتفاعات طارم و ماه نشان) و احتمال وقوع کولاک در مناطق کوهستانی جوانب احتیاط در عبور از این مناطق رعایت گردد.

مدیریت شهری: به سبب ماهیت رگباری و میزان بارش­ها، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل­ها و رودخانه­ها(در مناطق مستعد) محتمل می­باشد. لذا نسبت به پاکسازی آب­روها و جوی­ها جهت جلوگیری از آب­گرفتگی اقدام گردد.

توصیه های ایمنی: مسافران عزیز به دلیل احتمال سیلابی شدن از اتراق در حاشیه رودخانه­ها و مسیل­ها اجتناب نموده و به سبب وقوع رعدوبرق حتی الامکان از حضور در ارتفاعات و فضاهای باز خصوصا در ساعات بعدازظهر پرهیز نمایند.

توصیه­های کشاورزی: با توجه به بارش باران طی روزهای آینده کشاورزان عزیز از محلول­پاشی و سم­پاشی در مزارع و باغات خودداری نموده و نسبت به محافظت از تاسیسات کشاورزی، انبارها، دامداری­ها، مرغداری­ها و گلخانه­ها اقدام نمایند.

کد: 2366
نویسنده خبر: مدير سايت
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA